Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

ZNACZENIE ŚWIADOMOŚCI KLIENTÓW W ZAKRESIE WYBRANYCH SYSTEMÓW ZARZĄDZANIA

 

 

 

 

Słowa kluczowe:

jakość, system zarządzania, zarządzanie środowi-skowe, proces, zintegrowane systemy zarządzania, zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy.

Streszczenie
Obecnie przedsiębiorstwa są coraz bardziej świadome, że aby osiągnąć sukces i utrzymać konkurencyjną i stabilną pozycję na rynku, bardzo ważne jest nie tylko maksymalizowanie satysfakcji klientów poprzez dostarczanie wysokiej jakości produktów i usług, ale także wye-liminowanie wpływu swojej działalności na środowisko, bezpieczeństwo i ochrona zdrowia pracowników w miejscu pracy.
Celem niniejszej pracy jest zwrócenie uwagi na realizację wybranych systemów zarządza-nia oraz ich integracji w zakresie przedsiębiorstw działających na rynku słowackim, ma na celu zidentyfikowanie i ocenę idei, postaw i świadomości klientów i konsumentów w kwestii wybranych systemów zarządzania, szczególnie dla systemów zarządzania jakością, systemów zarządzania środowiskowego i zarządzania zdrowiem i bezpieczeństwem w miejscu pracy.
Coraz więcej konsumentów interesuje się problemami środowiskowymi i socjalnymi spo-łeczeństwa. Decydując się na zakup produktów lub usług, konsumenci postrzegają ceny i jakość, ale również biorą pod uwagę fakt, czy organizacja jest odpowiedzialna społecznie. Realizacja poszczególnych systemów zarządzania w celu poprawy wydajności i systematycz-ne zarządzanie przedsiębiorstwem może powodować nieprzejrzystość i obciążenia administra-cyjne. Dlatego też firmy starają się łączyć różne systemy zarządzania w jeden zintegrowany system zarządzania w oparciu o zasady zarządzania procesami oraz wymaganiami harmonijnej integracji systemów zarządzania.

dr Marta KARKALÍKOVÁ
University of Economics in Bratislava
Faculty of Commerce
Department of Commodity Science and Product Quality
Dolnozemská cesta 1, 852 35 Bratislava, Slovakia
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

Dodatkowe informacje