Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

Dominik Zimon, Tadeusz Sikora: Czynniki decydujące o wdrożeniu systemu zarządzania jakością według normy ISO 9001 w małych i średnich organizacjach handlowych.

 Czynniki decydujące o wdrożeniu systemu zarządzania jakością według normy ISO 9001 w małych i średnich organizacjach.

Słowa kluczowe:
ISO 9001, zarządzanie jakością, system wdrażanie.

Streszczenie:
Wdrażanie systemu zarządzania jakością zgodnego z normą ISO 9001 jest przedsięwzięciem niezwykle złożonym oraz wymagającym dużych nakładów pracy i kapitału. Tym bardziej zastanawiające są przyczyny tak licznych wdrożeń systemu zarządzania jakością zgodnego z normą ISO 9001 w Polsce i na ś wiecie pomimo faktu, że jest to działanie dobrowolne. Niebagatelną rolę w propagowaniu systemu zarządzania jakością zgodnego z normą ISO 9001 odgrywają przychylne opinie na jego temat panujące w środowisku oraz literaturze. Wskazują one na szereg korzyści zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych wynikających z wdrożenia systemu zarządzania jakością. Głównym celem artykułu była próba ustalenia przesłanek decydujących o wdrożeniu systemu zarządzania jakością w małych i średnich organizacjach handlowych.

dr Dominik ZIMON
Politechnika Rzeszowska Katedra Systemów Zarządzania i Logistyki
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
prof. dr hab. Tadeusz SIKORA
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Wydział Towaroznawstwa Katedra Zarządzania Jakością
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowe informacje